The miracles of science™

Wybierz Branżę


Odkryj je tutaj

Co to jest Corian®?

DuPont™ Corian® wynaleziony został w 1967 r. przez firmę DuPont, pierwszego producenta materiałów typu solid surface na świecie. Jest to trwały, nieporowaty, jednorodny materiał powierzchniowy, składający się w ok. 1/3 z żywicy akrylowej (znanej także jako polimetyl, metakrylan lub PMMA), a w ok. 2/3 z minerałów naturalnych. Najważniejszym z tych minerałów jest wodorotlenek glinu (ATH), otrzymywany z boksytu, rudy zawierającej glin. Więcej informacji na temat właściwości fizyko-chemicznych materiału DuPont™ Corian® znajduje się w Specyfikacji Technicznej, dostępnej w zakładce „Broszury”.
DuPont™ Corian® wykorzystywany jest do produkcji elementów wyposażenia wnętrz, architekturze i we wzornictwie. Jego niezwykłe właściwości, w szczególności możliwość wykonania niewidocznych łączeń, powodują, że może zostać zrealizowana praktycznie każda wizja projektowa.

DuPont™ Corian® jest m.in.:

 • Odnawialny i łatwy w naprawie – po instalacji, gotowy element można okresowo szlifować i polerować, co sprawia, że nawet po 10, 20 latach intensywnego użytkowania może on wyglądać jak nowy.
 • Nieporowaty – żadne spotykane w codziennym życiu substancje nie są w stanie wniknąć w głąb materiału DuPont™ Corian®, przez co jest on niezwykle odporny na plamy i zabrudzenia (w tym graffiti); pojawiające się zanieczyszczenia można bez trudu usunąć za pomocą gąbki i płynu do naczyń lub środka zawierającego amoniak.
 • Higieniczny – nieporowatość powoduje, że w materiał DuPont™ Corian® nie wnika brud i bakterie przez co spełnia najsurowsze normy sanitarne. Jest bardzo chętnie wykorzystywany w sektorze medycznym (sale operacyjne, gabinety lekarskie) i gastronomicznym (restauracje, bary).
 • Termoformowalny – w temperaturze 165°C DuPont™ Corian® staje się plastyczny łatwo poddając się kształtowaniu w trzech wymiarach. Formowanie można wykonywać m.in. formami wykonanymi z aluminium, MDF lub poliestru. Po ostygnięciu do temp. 80°C ponownie staje się ciałem stałym.
 • Podatny na sublimację – efekt sublimacji umożliwia przenoszenie na powierzchnię DuPont™ Corian® dowolnego obrazu, grafiki lub zdjęcia, które, wydrukowane specjalnym tuszem na odpowiednim papierze oraz, przy wysokiej temperaturze, wnika w niego, stając się jego integralną częścią. Więcej informacji na ten temat znajduje się w broszurze „Przenoszenie obrazów na materiał Corian® metodą sublimacji”.
 • Nietoksyczny – DuPont™ Corian® jest materiałem obojętnym chemicznie i nietoksycznym. W typowych dla gospodarstwa domowego temperaturach nie emituje żadnych gazów, a podczas spalania uwalnia głównie tlenki węgla, przy czym tworzący się dym jest optycznie lekki i nie zawiera toksycznych gazów halogenowych.
 • Całkowicie przyjazny środowisku naturalnemu – zarówno sam materiał, jak i kleje oraz szczeliwa używane instalacji posiadają Certyfikat GREEN GUARD Indoor AirQuality®, potwierdzający emitowanie przez nie jedynie niewielkich ilości lotnych związków organicznych; więcej informacji na ten temat znajduje się w broszurze „Corian® i środowisko naturalne”.
 • Odporny na działanie promieni UV – 38 kolorów DuPont™ Corian® zostało przetestowanych pod względem odporności na działanie czynników atmosferycznych i idealnie nadaje się do zastosowania w przestrzeni publicznej.
 • Dostępny w szerokiej gamie 84 kolorów.

Firma DuPont współpracuje z grupą Autoryzowanych Wykonawców należących do Sieci Jakości Corian®, którzy odpowiedzą na Państwa zapytania cenowe oraz zrealizują indywidualne zamówienia. Autoryzowani Wykonawcy dokonają na miejscu pomiaru oraz wykonają i zainstalują gotowe elementy. Dla Państwa oznacza to prawo do 10-letniej gwarancji na blat kuchenny.

Zapytania należy przesyłać na adres doradca.corian@pol.dupont.com, podając następujące informacje:

 • opis elementu, który ma być wyceniony (wymiary, kształt i inne istotne informacje) wraz z ewentualnymi rysunkami
 • kolor danego elementu
 • nazwę miasta, w którym miałoby dojść do ewentualnej instalacji
 • dane osoby kontaktowej

Materiał DuPont™ Corian® jest produkowany wyłącznie przez firmę DuPont. Standardowe wymiary płyt wynoszą 12 x 760 x 3658 mm oraz 6 x 760 x 2490 mm. Informacje nt. innych wymiarów płyt znajdują się w Specyfikacji Technicznej.